شکیبا باشید ...

سیستم اطلاعات جغرافیایی

مشاوره GIS

توسعه‌ی نرم‌افزارهای مکان‌محور

تحلیل داده های 2D و 3D مکانی

طراحی و پیاده‌سازی پایگاه‌های داده مکانی

مشاوره GIS به شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی در حوزه داده های مکانی

توسعه نرم‌افزارهای سازمانی مکان محور(GIS) در بستر دسکتاپ و وب (webGIS)

تحلیل داده های مکانی دوبعدی و سه بعدی

داده‌کاوی داده های مکان-زمانی (spatio-temporal)

مدیریت داده‌هاي مکانی و توصیفی معتبر و قابل استفاده

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) یک سیستم رایانه ای برای ضبط ، ذخیره ، بررسی و نمایش داده های مربوط به موقعیت‌های سطح زمین است. با ربط دادن داده‌های به ظاهر نامرتبط ، GIS می‌تواند به افراد و سازمان ها کمک کند تاالگوها و روابط فضایی را بهتر درک کنند. سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) چارچوبی برای جمع‌آوری، مدیریت و تجزیه و تحلیل داده‌ها است. GIS می‌تواند از هر اطلاعاتی که شامل موقعیت مکانی باشد استفاده کند. مکان را می توان به روش های مختلفی مانند عرض و طول جغرافیایی، آدرس یا کد پستی بیان کرد. سیستم اطلاعات جغرافیایی، موقعیت مکانی را تجزیه و تحلیل می‌کند و لایه های اطلاعات را با استفاده از نقشه ها و صحنه‌های سه بعدی بصورت تجسمی سازماندهی میکند. انواع مختلفی از اطلاعات را می توان با استفاده از GIS ترکییب،مقایسه و تمییز داد. این سیستم می‌تواند شامل اطلاعات مربوط به افراد، از جمله جمعیت، درآمد یا سطح تحصیلات باشد. همچنین می‌تواند شامل اطلاعاتی در مورد چشم‌انداز، مانند موقعیت نهرها ، انواع مختلف پوشش گیاهی و انواع مختلف خاک باشد. بعلاوه می تواند شامل اطلاعاتی در مورد سایت‌های کارخانه‌ها، مزارع و مدارس یا تخلیه طوفان، جاده‌ها و خطوط برق باشد. با این قابلیت منحصر به فرد ، GIS بینش عمیق تری در مورد داده ها ، مانند الگوها ، روابط و موقعیت ها ، به کاربران میدهد و کمک می کند تا هوشمندانه تصمیم بگیرند. فناوری GIS از علم جغرافیایی و ابزارهایی برای درک و همکاری استفاده می کند و به افراد کمک می کند تا به یک هدف مشترک برسند: به دست آوردن هوش عملی از انواع داده ها.

از فناوری GIS می توان برای نمایش روابط فضایی و شبکه های خطی استفاده کرد. شبکه های خطی ، که گاهی اوقات شبکه های هندسی نامیده می شوند ، اغلب توسط جاده ها ، رودخانه ها و شبکه های خدمات عمومی در GIS نشان داده می‌شوند. یک خط روی نقشه ممکن است نشان دهنده یک جاده یا بزرگراه باشد. با وجود لایه های GIS ، این جاده ممکن است نشان دهنده محدوده منطقه مدرسه ، پارک عمومی یا سایر مناطق جمعیتی یا کاربری اراضی باشد. با استفاده از ضبط داده های متنوع ، شبکه خطی رودخانه ممکن است روی GIS ترسیم شود تا جریان انشعابات مختلف را نشان دهد.

هنگامی که تمام داده های مورد نظر به سیستم GIS وارد شدند، بسته به اینکه کدام لایه داده وجود دارد می توان آنها را ترکیب کرد و طیف گسترده ای از نقشه های جداگانه را تولید کرد. یکی از رایج ترین کاربردهای  GIS مقایسه ویژگی‌های طبیعی با فعالیت‌های انسان است. به عنوان مثال ، نقشه های GIS می توانند ویژگی های ساخته شده توسط بشر را در نزدیکی برخی از ویژگی های طبیعی نشان دهند ، از جمله اینکه خانه ها و مشاغل در مناطقی هستند که مستعد سیل هستند.